Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -4.

A cache by Kocourkovská_rada Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 19 May 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Kocourkovská rada všem občanům oznamuje konání minus čtvrtého dezorientačního klání v historii města Kocourkov. Tentokráte zahajujeme mimo Kocourkov!


Přijďte poměřit tělo i duši s cachery z blízkého i vzdáleného okolí!
Dnem D se stává 19. květen 2018 a hodinou H 8:15-9:00.
Po deváté hodině se borci a borkyně rozběhnou/sesednou k prvnímu z rafinovaných úkolů.
Troufnete si pokořit BLUDNÝ KOŘEN v čase Č 9:00 až cca 17:00?

Všem posluchačům kocourkovského rozhlasu přejeme dobrý den!

Na náměstí byla nalezena dvoutisícikorunová bankovka. Majitelka této bankovky si ji ke svému štěstí podepsala. Prosíme tedy paní Destinovou, aby si bankovku v úředních hodinách vyzvedla na radnici.

Z důvodu zefektivnění práce místního hasičského sboru zavádíme hasičům před každým výjezdem povinnost patnáctiminutového nácviku.

Vzhledem k opakovaným stížnostem na rušení nočního klidu je s okamžitou platností zaveden zákaz splachování toalety v činžovním domě po 22. hodině.

Po úspěchu předchozích ročníků klání Kocourkovský bludný kořen se městská rada rozhodla uspořádat další, v pořadí minus čtvrtý ročník tohoto závodu. Šampioni z řad kocourů i kačerů jsou opět srdečně vítáni.

KDY?

Pro tento závod jsme vybrali 19. den měsíce května. Tímto datem uctíváme kulaté devadesáté šesté výročí založení Organizace Mladých Pionýrů Sovětského svazu.

Toliko ke dni konání a teď hodina H. Zápis do klání a oficiální event se koná v časovém rozmezí 8:15 až 9:00.

Doprovodný (a zároveň hlavní) program eventu se koná od 9:00 přibližně do 17:30. Event je především pořádán pro závodící účastníky, kteří si zkusí zasoutěžit a třeba i vyhrát a to i bez ohledu na počet hvězdiček v atributech eventu.
Kocourkovská rada však umožní v čase 8:15 až 9:00 zalogovat se i účastníkům nezávodícím.
K samotnému zápisu prosím zkuste přijít ne úplně na poslední chvíli. Kdo přijde na poslední chvíli, bude nemilosrdně poslán, aby to zkusil znovu a vrátil se dřív. Toliko ke startu.
Co se návratu do cíle týká, čaroděj nechodí nikdy ani příliš brzo, ani příliš pozdě, nýbrž tak, jak sám uzná za vhodné, od vás se ale bude opět očekávat návrat kolem 17:00. A moto celého klání?"VÍTĚZSTVÍ JE SKVĚLÁ VĚC, ALE PŘÁTELSTVÍ JE JEŠTĚ LEPŠÍ"

PRO KOHO?

Závod je určen pro dvou až tří členné hlídky kačerů. Nechceme nabádat k přílišnému taktizování, vezměte si s sebou koho chcete. Hodit se ale bude sportovec, kryptoanalytik, profi plavec, MacGyver, psovod, pyrotechnik, hasič, zahradník, věštec a nezapomeňte také na kuchaře. Na tříčlenný tým ideální sestava.
Pozor! Jednou z postav, kterou určitě v týmu nevynechejte, je alespoň jedna plnoletá osoba! Ta pak bude zodpovídat za zbylého člena či členy, kteří zas až tak moc plnoletí nejsou.

CO?

Radní našeho vznešeného města se opět rozhodli vyzkoušet fyzické i psychické schopnosti a dovednosti nejen našich občanů. Za tímto účelem jsem pro Vás připravili dezorientační závod po Kocourkově a jeho překrásném okolí. Ve zdravém těle zdravý vzduch, nebo tak nějak...

Výdrž i mazanost kocourkovských a dalších kačerů bude ozkoušena šiframi, terénem a dalšími úkoly, které po cestě čekají. Obtížnost úkolů jsou Kocourkovskou radou ohodnoceny na 4 hvězdičky, terén na 3 hvězdičky , ale nyní je dle pravidel event jen o setkání lidí na daném místě, což je o 1 hvězdičce.

V překladu: obtížnost a terén k dosažení setkání (eventu) je 1 hvězdička. Ale účast na doprovodném programu jsou 3 hvězdičky na terén a 4 hvězdičky na obtížnost.

MÁTE NA TO?

Z nového městského hřiště. Sportem ku zdraví!

ODKUD?

Oproti předchozím ročníkům se přesouváme přibližně o 6 km na západ! Těsně kolem Kocourkova jsme si to již prohlédli ze všech stran, vytáhneme Vás tedy do nedaleké vesnice Řečany nad Labem. Pro vlakem cestující budiž dobrou zprávou, že se od nádraží nemusí nikam trmácet (až do startu :-) ), neboť začínáme přímo na nádraží.
Kdo přijede autem, bude mít také kde zaparkovat. Pozor jen, pokud se na start rozhodnete přijet na kole. Na řečanském nádraží bohužel není žádnou výjimečnou situací, přijdete-li i o uzamčené kolo. Parkování kol v nádražních stojanech pouze na vlastní nebezpečí. Což je asi samozřejmost, ale pro jistotu uvádíme, přeci jen kocourkovský soudní systém nemá tak daleko k americkému. :-)

KAM?

Tak i letos budeme samozřejmě tajnůstkařit. Před naší za naší, urna má ať nepráší. Jak vidno z neoficiálních atributů eventu, trasa je delší než 10 km a kdo ujde po lesních cestách 15 km, nebude mít problém. Kdo bude chtít zvolit delší a zato obtížnější cestu, tak bude mít možnost. Z tohoto důvodu se řádně obujte, oblečte, vybavte vodou, papáním, ručníkem, toaletním papírem, oštěpem, no prostě tím, co uznáte za vhodné.
V cíli bude možnost občerstvení.
Další (neméně důležité) informace:
  • V souladu s pravidly geocachingu pro eventy neupíráme možnost přijít a zalogovat se komukoliv a to v čase 8:00 až 8:45. Logbook je nyní nepovinný, ale my ho mít budeme! Ovšem takoví účastníci se ochudí o nejzajímavější závodní část eventu, která je jeho hlavním bodem. Těmto účastníkům se po uplynutí možnosti logovací doby (tedy po čase 8:45) nebudou organizátoři již dále věnovat. Uvažte, zda pro vás nezávodící má skutečně takový "bodík" smysl, protože pouze účastníci závodu si zaslouží možnost chlubit se, že absolvovali Kocourkovský bludný kořen.
  • Svou účast v klání, prosím, předem hlašte pomocí "Will attend".
  • Pokud možno, přihlašujte celé týmy a uveďte i název týmu. V případě, že si chcete zasoutěžit a nemáte nikoho k sobě, můžete napsat též, třeba někdo bude shánět někoho do týmu a bude možno vás "přidělit". Ale vezměte v potaz, že je vítaná i určitá sehranost!
  • Obsazenost závodu lze sledovat v níže přiložené tabulce. Po jejím naplnění vyhlašujeme STOP STAV PŘI 20 TÝMECH!
  • K závodu se každý tým dostaví alespoň s jednou GPS a se dvěma nabitými mobilními telefony, jejichž čísla členové na místě uvedou do prezenční listiny. Na místě si Vás také řádně "označkujeme".
  • Pro závodící účastníky eventu Kocourkovská rada vypracovala podrobný EVENTOVÝ ZÁKON.

Tabulka přihlášených týmů a závodníků

Předchozí nočníky:

  1. Kocourkovsky bludny koren
  2. Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -2
  3. Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -3

Kocourkovský bludný kořen: Ročník -4


1. místo: Pecka

2. místo: Ztraceni v mlze

3. místo: Casanova v Kocourkově


Foto

Foto Kocourkovský bludný kořen 2018

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.