Skip to content

This cache has been archived.

Kocourkovská_rada: Díky všem za účast, bylo s vámi fajn.

More
<

Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -5.

A cache by Kocourkovská_rada Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 11 May 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:  other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

11 May 2019, 08:15 - 09:00

Přijďte poměřit tělo i duši s cachery z blízkého i vzdáleného okolí!

Dnem D se stává 11. květen 2019 a hodinou H 8:15-9:00.

Po deváté hodině se borci, borečci a borkyně rozběhnou/sesednou k prvnímu z rafinovaných úkolů.

Troufnete si pokořit BLUDNÝ KOŘEN v čase Č 9:00 až cca 17:00?

Všem posluchačům kocourkovského rozhlasu přejeme dobrý den!

Z důvodu zvyšování estetičnosti našeho města se nově zakazuje vstup na radnici v zrzavém tupé.

Dále je potřeba rozvíjet inteligenci obyvatelstva prostřednictvím efektivnějších forem vzdělávání. Pro snadnější zapamatování a tedy i navýšení úspěšnosti zkoušek se v kocourkovské základní škole hodnota π nově zaokrouhluje na 3,0.

Na zmiňované škole se také objevila dosud neidifi... neidenfiti... nefeindi... neznámá epidemie. V zájmu zdraví občanů zakazujeme na ploše města a zejména ve škole kýchání, nejsou-li důkladně zabedněna všechna okna a dveře.

Po úspěchu předchozích ročníků klání Kocourkovský bludný kořen se městská rada rozhodla uspořádat další, v pořadí minus pátý ročník tohoto závodu. Šampioni z řad kocourů i kačerů jsou opět srdečně vítáni.

KDY?

Pro tento závod jsme vybrali 11. den měsíce května. Tímto datem uctíváme... zde obvykle bývá náhodně vybraná a zcela nezáživná událost, která se náhodou odehrála v daném dni. Avšak letošní závod shodou okolností vychází na krásně kulaté 130. výročí vytvoření první české značené turistické cesty. Tak si na to vzpomeňte vždy, když (nejen) během závodu budete některou turistickou značku míjet. :-)

Toliko ke dni konání a teď hodina H. Zápis do klání a oficiální event se koná v časovém rozmezí 8:15 až 9:00.

Doprovodný (a zároveň hlavní) program eventu se koná od 9:00 přibližně do 17:30. Event je především pořádán pro závodící účastníky, kteří si zkusí zasoutěžit a třeba i vyhrát a to i bez ohledu na počet hvězdiček v atributech eventu.
Kocourkovská rada však umožní v čase 8:15 až 9:00 zalogovat se i účastníkům nezávodícím.
K samotnému zápisu prosím zkuste přijít ne úplně na poslední chvíli. Kdo přijde na poslední chvíli, bude nemilosrdně poslán, aby to zkusil znovu a vrátil se dřív. Toliko ke startu.
Co se návratu do cíle týká, čaroděj nechodí nikdy ani příliš brzo, ani příliš pozdě, nýbrž tak, jak sám uzná za vhodné, od vás se ale bude opět očekávat návrat kolem 17:00. A moto celého klání?"SOUTĚŽ V LIDSTVÍ JE NEJLEPŠÍM ZÁVODEM... A Kocourkovský Bludný kořen hned po něm." :-)

PRO KOHO?

Závod je určen pro dvou až tří členné hlídky kačerů. Nechceme nabádat k přílišnému taktizování, vezměte si s sebou koho chcete. Hodit se ale bude sportovec, kryptoanalytik, profi plavec, MacGyver, krotitel tučňáků, punker, uklízečka, automechanik, knihovník a nezapomeňte také na kuchaře. Na tříčlenný tým ideální sestava.

Pozor! Jednou z postav, kterou určitě v týmu nevynechejte, je alespoň jedna plnoletá osoba! Ta pak bude zodpovídat za zbylého člena či členy, kteří zas až tak moc plnoletí nejsou.

CO?

Radní našeho vznešeného města se opět rozhodli vyzkoušet fyzické i psychické schopnosti a dovednosti nejen našich občanů. Za tímto účelem jsem pro Vás připravili dezorientační závod po Kocourkově a jeho překrásném okolí. Ve zdravém těle zdravý vzduch, nebo tak nějak...

Výdrž i mazanost kocourkovských a dalších kačerů bude ozkoušena šiframi, terénem a dalšími úkoly, které po cestě čekají. Obtížnost úkolů jsou Kocourkovskou radou ohodnoceny na 4 hvězdičky, terén na 3 hvězdičky , ale nyní je dle pravidel event jen o setkání lidí na daném místě, což je o 1 hvězdičce.

V překladu: obtížnost a terén k dosažení setkání (eventu) je 1 hvězdička. Ale účast na doprovodném programu jsou 4 hvězdičky na terén a 3 hvězdičky na obtížnost.

MÁTE NA TO?

Trasa je budována pod záštitou kocourkovského výboru pro zdravého ducha.

ODKUD?

Oproti předchozím ročníkům se přesouváme do menších vesniček kolem! Dědek Nerad Brambory, proto si je drží dál od těla a my se k nim musíme přesunout tentokráte do středočeského kraje.
Sraz soutěžících je v obci Brambory ve venkovním posezení vedle hostince Pod Vedralkou. VEDLE hostince, opakujeme, VEDLE hostince!

KAM?

Tak určitě i letos budeme jakoby samozřejmě tak úplně tajnůstkařit. Před naší za naší, urna má ať nepráší. Jak vidno z neoficiálních atributů eventu, trasa může být kratší i delší než 10 km a kdo ujde po lesních cestách necestách 15 km, nebude mít problém. Kdo bude chtít zvolit delší a zato obtížnější cestu, tak bude mít možnost. Kdo na počest již zmíněného 130. výročí ujde v rámci závodu jeden kilometr za každý uplynulý rok od tohoto velkého okamžiku, získá od pořadatelů speciální cenu. Za rok, protože na takovýto pozdní návrat nečekáme. :) Na závod se řádně obujte, oblečte, vybavte vodou, papáním, ručníkem, toaletním papírem, oštěpem, no prostě tím, co uznáte za vhodné.
V cíli bude možnost občerstvení, obsluha mírná, ceny rychlé... Budete-li mít pocit, že ceny občerstvení jsou vysoké, můžete si za to sami, protože jíte a pijete málo!
Další (neméně důležité) informace:
 • V souladu s pravidly geocachingu pro eventy neupíráme možnost přijít a zalogovat se komukoliv, tedy i nesoutěžícím cacherům, v čase 8:15 až 9:00. Ovšem tito účastníci se ochudí o závodní (oficiálně neoficiální, ovšem neoficiálně oficiální) část eventu, která je jeho hlavním bodem. Těmto účastníkům se po uplynutí možnosti logovací doby (tedy po čase 9:00) nebudou organizátoři již dále věnovat. Uvažte, zda pro vás nezávodící má skutečně takový "bodík" smysl, protože zejména účastníci závodu si zaslouží možnost chlubit se, že absolvovali Kocourkovský bludný kořen.
 • Svou účast v klání, prosím, předem hlaste pomocí "Will attend".
 • Pokud možno, přihlašujte celé týmy a uveďte i název týmu. V případě, že si chcete zasoutěžit a nemáte nikoho k sobě, můžete napsat též, třeba někdo bude shánět někoho do týmu a bude možno vás "přidělit". Ale vezměte v potaz, že je vítaná i určitá sehranost!
 • Obsazenost závodu lze sledovat v níže přiložené tabulce. Po jejím naplnění vyhlašujeme STOP STAV PŘI 15 TÝMECH!
 • K závodu se každý tým dostaví alespoň s jednou GPS a se dvěma nabitými mobilními telefony, jejichž čísla členové na místě uvedou do prezenční listiny. Na místě si Vás také řádně "označkujeme".
 • Pro závodící účastníky eventu Kocourkovská rada vypracovala podrobný EVENTOVÝ ZÁKON.

Tabulka přihlášených týmů a závodníků

Předchozí nočníky:

 1. Kocourkovsky bludny koren
 2. Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -2
 3. Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -3
 4. Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -4

Kocourkovský bludný kořen: Ročník -5.


1. místo: Okresní sběr

2. místo: Pecka

3. místo: Rošťáci a trub(ič)ky


Foto

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.