Skip to content

Carlsbad Oldies Challenge Mystery Cache

Hidden : 12/20/2016
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tato keš je součástí projektu

Geowest Challenger

Je to již patnáct let, kdy byla na území Karlovarského kraje ukryta první geocache. Ty první se ukrývaly bez pomocí GPS, jen podle zaměření z map a většinou se dohledávalo díky podrobnějšímu hintu. O hře, kterou dnes hrají tisíce hledačů pokladů a zakládají se stovky keší ročně, mělo v té době ponětí jen pár lidí.

Při plnění podmínek pro zalogování této Challenge navštívíte místa, která zaujala zakladatele Geocachingu v našem kraji natolik, že zde umístili schránku.

Vydejte se tedy za kořeny naší oblíbené hry a navštivte nejstarší keše v Karlovarském kraji.

Trochu historie


V roce 2001 vznikají na území ČR čtyři keše. První dvě z nich zakládají cizinci, tu třetí konečně našinec Aleš Hejna a to právě v kraji Karlovarském. O geocachingu se dozvěděl v USA a po návratu domů pod nickem Olles zakládá keš Beech hill/ Bukova hora. A tak 27.10.2001 Karlovarský kraj dostává svou první keš. Na prvního nálezce si ovšem musí půl roku počkat a to do 28.4.2002, kdy keš nalézá lobbo+zuzi+lukash. Během roku 2002 má keš 4 nálezy a jednu kontrolu ownera. Z dnešního pohledu neuvěřitelný frmol.

Beech hill/ Bukova hora

Rok 2002 a opět Olles zakládá keš See Pila (Saw). Vzhledem k špatně zadaným koordinátům je první log DNF od Holanďanů Bosscout a tak si od svého založení dne 14.7.2002 na své FTF musí počkat devět měsíců, kdy ji nalézá Toniczech.


Rok 2003 nás žádnou keší nepoctil a rok 2004 se asi omezil na tu koncovou čtyřku v letopočtu a publikují se čtyři keše. Byly to oldman od gándhího, která nás dovedla nedaleko obce Rudná a na svém místě fungovala od 2. 1. 2004 do 30. 5. 2012. Dále vzniká Svatebni pruvod na Svatošských skalách, 28.9.2004 Karlovy Vary získávají svou první "městskou keš" Kolonada / Colonnade / Kolonnade, a konečně poslední keš tohoto roku vzniká u kostela ve Skocích a to: Mariastock.

Mariastock Mariastock Svatebni pruvodKolonada / Colonnade / Kolonnade

V roce 2005 se s kešemi doslova roztrhl pytel a vychází jich 23. Postarali se o to hlavně owneři Lifebook + Petra, Olii a Schonfeld. 28.2.2005 vzniká první Earthcache Komorni Hurka Earthcache od BoB.C+Koumak. Díky Olii si můžou místní vyzkoušet i první multinu Lázenské vyhlídky/Spa´s lookouts (již v archivu) a mysterku Sto a sedma v kraji. Další (a stále aktivní) multi (To Hell from Heaven) a mystery (Roam #3: Nightmare Factory) téhož roku zakládá i GiramoNdo. BoB.c+Koumak téhož roku zakládají i nejzápadnější keš republiky West.

 

V roce 2006 se publikuje 39 keší. Vzniká první série – Kameny a doly od Elbura, a hledači si poprvé opisují z logbooků čísla potřebná k odlovu bonusové keše. A máme tu i jednu publikaci a následný velmi rychlý archiv keše, či spíše listingu kříže-the crosses.


Všiměte si, že za těch pět let Geocachingu se většinou jednalo o samé "výletní" keše mimo města.

V dalších letech, kdy se začaly zvyšovat počty hráčů se zvedl i počet ownerů a s tím samozřejmě i počty založených krabiček. Ke dnešnímu dni jich máme v kraji aktivních přes 2000 a další stále přibývají. V roce 2008 se pořádá první event 1. karlovarsky event (seznamovaci),  kde si místní kačeři k nickům, které doposud většinou znají jen z logbooků, mohou konečně přiřadit i konkrétní tváře spoluhráčů. První T5 přichází na světlo světa v roce 2009 a je jí PTT-T5 D5 (Special jen pro vas). S letterboxem se můžeme seznámit v roce 2008 – Cheb-Poohri. V dubnu  roku 2011 přichází zrození GeoWest parku. Také v tomto roce vznikají první Wherigo cache jako Borecke rybniky od RouLovci. Roku 2013 se kraj dočkává i svého prvního CITO eventu GeoWest CITO Event 2013, který se dnes již pomalu stává jarní tradicí.


Věříme, že i přes takové množství založených keší, nám v budoucnu owneři připraví další mnohá překvapení a provedou nás dalšími skvělými místy našeho kraje.

Challenge cache


...neboli keš s výzvou. Keš je na výchozích souřadnicích, ale pro zalogování Found it musíte kromě zápisu ve fyzickém logboooku splnit ještě určitou podmínku.

V tomto případě je to nalezení 25 keší založených od roku 2001 do roku 2006 na území Karlovarského kraje. Díky jpavlik si snadno můžete ověřit splnění podmínky výzvy na stránkách Project-gc.com.

  • Keš můžete odlovit a zapsat se do fyzického logbooku i bez splněných podmínek, ale na Geocaching.com v takovém případě logujte pouze pomocí logu Write note, který na Found it změníte po splnění podmínky.
  • Při logování nálezu uveďte nalezené keše, kterými jste splnili výzvu (výpis z ověřovátka).
  • Jako datum nálezu keše uvádějte datum, kdy byly splněny všechny podmínky pro uznání nálezu.
  • Keš založená mezi lety 2001 a 2006, jejíž jste autorem či vlastníkem, se počítá stejně jako nalezená.
  • Nálezy keší se počítají bez ohledu na datum nálezu či pozdější archivaci nalezené keše.
  • Vyvarujte se logování archivovaných keší, které již fyzicky neexistují (archeogeocachingu však nijak nebráníme, nález je vhodné doplnit fotkou schránky a logbooku).
  • Neoprávněné Found it logy budou dle pravidel smazány.
V Karlovarském kraji vzniklo od roku 2001 do roku 2006 celkem 68 keší. V současnosti je 43 z nich stále aktivních.

Ověření splnění podmínek challenge:
PGC Checker

O keši


Keš Vás zavede na místo zvané Čertův kámen. Zde Ďábel promlouval ke svým stoupencům shromážděným pod ním v Čertovo rokli, dokud ho nevyhnali služebníci Krista. Ďábel vztekle dupl do kamene a zmizel. Ve skále po něm zůstal jen zčernalý otisk kopyta. Další legenda říká, že tato skalka byla posvátná pro rovnověrce, kteří zde obětovali bohům a prohlubeň na vrcholku kamene je zčernalá od krve obětin.

Čertův kámen Čertův kámen Čertův kámen


Závěrem


Gracjan gang Vám děkuje za přízeň a nezapomeňte:

Gracjan Vás vidí, Gracjan Vás slyší, Gracjan je Velký!


gg-logo

Podobné challenge cache:
Prague Oldies Challenge
Pilsner Oldies Challenge

Děkujeme ownerům výše uvedených challenge keší za inspiraci a použité pasáže z listingu.
Velké díky jpavlik za vytvoření ověřovátka na stránkách project-gc.com.

Additional Hints (No hints available.)